Ezüst gyűrű opállal, zafírral

64.48

Készleten

925-ös ezüst gyűrű 7*9 mm-es ovális, természetes, etiópiai opál drágakővel és szikrázó, briliáns csiszolású, sárga zafír drágakövekkel. Az ékszer 14 karátos fehér arannyal van bevonva.

Mérete: 53.5-ös.

Viszonteladóknak, ékszerészeknek, gyűjtőknek és mindenkinek, aki szereti a szép drágaköveket, szép ékszereket egyaránt ajánlott.

AlleGem minőség: kiváló, élénk színek, átlátszó, jó minőségű drágakövek, természetes, bevizsgált.

Tudnivalók az opál drágakőről:

Az opálokat három csoportra osztjuk, a csillogó nemesopálokra, a sárgásvörös tűzopálra, és a széles körben elterjedt közönséges opálokra.
A nemesopáloknak a különlegessége az opalizálás, egy szivárványszerű csillogás, amely aszerint változik, milyen szögből nézzük. Az elektronmikroszkóp mutatja meg, 20.000 szeres nagyítással ennek okát: kovagél masszába ágyazott, igen apró krisztobalit-ásvány golyók idéznek elő visszaverődési, illetve interferencia jelenségeket.
Az opál mindig tartalmaz valamennyi vizet, tartalma néhány százaléktól 30% között ingadozik. Idővel elveszítheti a vizét, ezért repedezetté válhat, csökkenhet az opalizálása. Ha olajba, halzsírba, vagy vízbe áztatjuk, eltűnnek a repedések. Ha nedves vattában tároljuk, akkor akadályozzuk az öregedését, és fokozzuk a színjátékot. Az opál érzékeny a nyomásra meg az ütésre, valamint a savakra, és a lúgokra is. A századfordulóig a mai Szlovákia legkeletibb részén található Vörösvágás szolgáltatta a legjobb minőségű nemesopálokat. Ezután váltak ismertté az ausztráliai előfordulások. Híres lelőhelyek Új-Dél-Walesben, Lightning Ridge és White Cliffs, Dél-Ausztráliában Cooper Pedy és Andamooka, Queenslandban Bulla Creek és Burcoo River. További lelőhelyek vannak Brazíliában, Guatemalában, Hondurasban, Japánban és az USA-ban, újonnan Etiópia is szállít nagy mennyiségben kiváló minőségű nemesopálokat.
A tűzopál nevét narancs- és piros színéről kapta. Nem mutat opalizálást, többnyire tejszerűen homályos. A legjobb minőség tisztán átlátszó. Nagyon érzékeny mindenféle igénybevételre. A legfontosabb lelőhelyei Mexikóban, Brazíliában, Guatemalában, Hondurasban, az USA-ban, illetve Nyugat-Ausztráliában vannak. Törökországban is megtalálható.

Gyógyhatás:
Testi: míg a fehér opál különösen a gyomrot, a gyomornyálkahártya mirigyeit és az anyagcserét aktiválja, addig a fekete opál gátolja a vénák és az artériák elmeszesedését és gyulladását, megelőzi a szívinfarktust. Ugyanígy gondoskodik a gondtalan életfelfogásról. A fekete opál erősíti a szervezet vírusokkal és baktériumokkal szemben, a tűzopál serkenti a nemi szervek és a mellékvesék működését.
Lelki: minden opál erősít és vitalizál, úgyhogy javítják a fantáziát és a kreativitást.

Tudnivalók a zafír drágakőről:

zafír (gör. „kék”) nevet korábban különféle kövekre használták. Az ókorban – részben a középkorig – zafíron többnyire a mai lapisz lazulit értették. 1800 táján ismerték fel, hogy a zafír és a rubin a korund drágakő minőségű változatai. Először csak a kék változat kapta a zafír nevet a más színű korundokat (a piroson kívül) sajátos, részben félrevezető nevekkel illeték, mint például „orientális peridot” a zöld változatra, vagy orientális topáz, a sárga korundra. Ma zafírnak nevezünk minden drágakő-minőségű, nem piros korundot. A piros változat neve rubin. A színtelen zafírt leukozafírnak hívják, a különböző színeket most jellemző szóval illetjük, például sárga, vagy zöld zafír. A rózsaszín-narancssárga zafír pedig padparadsának (szingalézül: lótuszvirág) hívják és a legértékesebb zafírváltozat.
A két változat a rubin és a zafír között nincs éles határvonal. A világospiros, rózsaszínű, vagy ibolyaszínű korundokat általában a zafírokhoz sorolják, mert itt a többi színhez képest önálló értékük van, a rubinok között a gyengébb minőségűekhez helyeznék.
kék zafír esetében a színt adó elem a vas és a titán, az ibolyaszínűeknél a vanádium. Csekély vastartalom idézi elő a sárga és a zöld árnyalatokat, króm a rózsaszínt. A legtöbbre a tiszta búzavirágkéket, vagy a mély, királykék változatokat tartják.
Keménysége ugyanakkora, mint a rubiné, és az egyes irányok szerint éppen olyan világosan eltérő.
A rutiltűk berakódása selymes fényt okoz, nagyobb mennyiségben macskaszemhatást, vagy hatágú csillagot: csillagzafír. Más felfogás szerint ellentétben a rubinnal, nem rutiltűk okozzák az aszterizmust, hanem egymást három irányban metsző üreges csatornák.

Gyógyhatás:
Testi: a zafír elsősorban a krónikus bél-, agy-, és idegbetegségeket enyhíti és lázcsillapító hatású. Enyhíteni tudja a kiütéseket, az ekcémát, a viszketést és a pikelysömört.
Lelki: zafír szellemi síkon koncentrációs képességhez, világossághoz és önkritikus magatartáshoz vezet.

Válassz pénznemet
EUR euró