Ezüst fülbevaló ametiszttel, rhodolit gránáttal

64.48

Készleten

925-ös finomságú ezüst fülbevaló ametiszttel, rhodolit gránáttal és cirkóniával. 14 karátos rózsaszínű arannyal bevonva. Exkluzív, rendkívül különleges, hosszú fülbevaló, alkalmi viselet. Két darab, kifogástalan, sötét lila ametiszttel, és ragyogó rhodolit gránátokkal.

Mérete: 56 mm x 8 mm.

Ametiszt:

A bíbor, lila vagy enyhén rózsaszínű kristályos kvarcot ametisztnek nevezik. A hiedelem szerint viselőjét megvédi a részegségtől és józan, komoly gondolkodást sugall. Az ametiszt dikroizmusa (kétszínűsége) kékes, vagy más szögből nézve vöröses-bíbor árnyalatú. Általában vegyes- vagy lépcsőzetesre csiszolják. Az ametiszt gyakran tartalmaz zárványokat, amelyek tigriscsíkosak, ujjlenyomat vagy toll alakúak. Lelőhelyei: A legnagyobb ametiszt lelőhelyek Brazíliában vannak. Az Uralból származó ametiszt pirosas színezetű, a kanadai ametiszt inkább ibolyás. További lelőhelyek: Sri Lanka, India, Uruguay, Madagaszkár, USA, Németország, Ausztrália, Namíbia, Zambia.

Gyógyhatás:
Testi: az ametiszt segít a stressz okozta feszültségek, vérömlenyek, duzzanatok és más felszíni sérülések esetén. Úgy tartják, hogy a légutak és a tüdő betegségeit, továbbá a bélflóra zavarait is enyhíti. Lelki: a kő elősegíti a józanságot, a szellemi éberséget és a koncentrációt. Ezenkívül segít a tapasztalatokat szellemileg lereagálni és a gyászt leküzdeni.

Gránát:

A gránátcsoportba többféle gránát drágakő tartozik, azaz különböző színű, de hasonló kémiai összetételű ásványok csoportja. Nevét (lat. gabonaszem) egyébként kerek kristályairól kapta. Fő képviselői: pirop, almandin, spesszartin, grosszulár, andradit, uvarovit.
A pirop vérvörös színét vas- és krómtartalma okozza. Ritán tartalmaz zárványokat, törése kagylós, vagy egyenetlen. A pirop málna-, rózsaszínű változata a rhodolit gránát.
Az almandin általában sötétebb vörös, mint a pirop, fekete is lehet, de rózsaszínű is előfordul. Átalában átlátszatlan vagy áttetsző, a ritka átlátszó kövek magas fényűek. A drágakő minőségű spesszartin ritka. Ha tiszta, akkor narancsszínű, de növekvő vas tartalom esetén a kő sötétebb narancsszínű, illetve vörös. A legértékesebbek a narancsszínű kövek. Mandarin-gránátnak is nevezik a kereskedelemben. A grosszulár-gránátok színe sokféle lehet, a színtelentől a feketéig, de az elnevezésük az első talált darabtól származik, amelynek egreszöld színe volt. A hesszonit grosszulár gránát narancsbarna színét a vas- és mangánzárványok okozzák. A zöld grosszulárnak két változata is van, az egyik átlátszó, kristályos, a másik vaskos. A Dél-Afrikából származó vaskos zöld grosszulárt Transvaal-jadénak is nevezik a fő lelőhelye alapján, valamint azért, mert nagyon hasonlít a jadé-hoz. Az 1960-as évektől átlátszó, zöld grosszulár gránátot, amelyet tsavorit-nak neveznek, Kenyában bányásszák és igen értékes, ha nem a legértékesebb gránát fajta. A titán és mangántartalmú gránátok csoportját andraditnak nevezik. A legértékesebb a demantoid, amelynek smaragdzöld színe a krómtól származik. A topazolit az andradit gránát sárga változatának színe a halványsárgától a sötétsárgáig változik. Az uvarovit szép mélyzöld színét a benne lévő krómnak köszönheti.

Gyógyhatás:
Testi: a gránát eloszlathatja a blokkokat, javítja a szervezet regenerációs erejét, és serkenti az anyagcserét. Úgy tartják, hogy stabilizálhatja a keringést és az immunrendszert, serkenti a fehérvérsejtek termelését, megakadályozhatja a vérszegénység kialakulását. Ezenkívül erősítheti a szívverést, fokozhatja a szívritmust. Védi a belső szerveket, például a hasnyálmirigyet, a májat, a lépet és a vesét. a külső és belső nemi szervekre aktiváló hatású, ezáltal csökkenti a potenciaproblémákat. Lelki: változások idején és kilátástalannak tűnő helyzetekben a gránát elősegíti a kitartást.

Válassz pénznemet
EUR euró