Ezüst medál cirkonnal, zafírral

38.67

In stock

925-ös finomságú, ezüst medál, 6 darab 5*3 mm-es ovális formájú, "karibi kék" természetes cirkon és egy 2 mm-es sötétkék zafír drágakővel és fehér cirkóniákkal. Az ékszer 14 karátos sárga arannyal van bevonva.

Az ékszer mérete: 15.6*23 mm.

Viszonteladóknak, ékszerészeknek, gyűjtőknek és mindenkinek, aki szereti a szép drágaköveket, szép ékszereket egyaránt ajánlott.

AlleGem minőség: kiváló, élénk színek, átlátszó drágakő, természetes, bevizsgált. Arannyal bevonva.

Tudnivalók a cirkonról:

A cirkon cirkónium-szilikát, kemény drágakő, 7 és fél a keménysége a Moh’s skálán. A cirkon színtelen kristályairól a leghíresebb, ezek nagyon hasonlítanak a gyémánthoz és szándékosan, vagy összetévesztve használták is gyémánt helyett. A tiszta kristály színtelen, a szennyezések sárga, narancs, kék, vörös barna és zöld változatokat hoznak létre. A Thaiföldről és Vietnámból származó barna köveket színtelenné alakítják, ezek és a kék színűek népszerűek az ékszerekben.

Lelőhelyei: A drágakő minőségű kristályok általában hordalékokban találhatók, több, mint 2000 éve Srí Lanka az elsődleges forráshely. További lelőhelyei: Burma, Thaiföld, Kambodzsa, Vietnam, Ausztrália, Brazília, Nigéria, Tanzánia Franciaország.

Gyógyhatás:
Testi: serkenti a májat, enyhíti a fájdalmakat és a görcsöket, segít a menstruációs panaszokon. Állítólag támogatja a tüdő- és hörgőbetegségek gyógyulási folyamatát, méregtelenítő és lázcsillapító, valamint mérsékli a bélműködési zavarokat.

Lelki: segít megkülönböztetni a fontosat a jelentéktelentől, valamint lelkesedni az újdonságokért az életben.

Tudnivalók a zafírról:

zafír (gör. „kék”) nevet korábban különféle kövekre használták. Az ókorban – részben a középkorig – zafíron többnyire a mai lapisz lazulit értették. 1800 táján ismerték fel, hogy a zafír és a rubin a korund drágakő minőségű változatai. Először csak a kék változat kapta a zafír nevet a más színű korundokat (a piroson kívül) sajátos, részben félrevezető nevekkel illeték, mint például „orientális peridot” a zöld változatra, vagy orientális topáz, a sárga korundra. Ma zafírnak nevezünk minden drágakő-minőségű, nem piros korundot. A piros változat neve rubin. A színtelen zafírt leukozafírnak hívják, a különböző színeket most jellemző szóval illetjük, például sárga, vagy zöld zafír. A rózsaszín-narancssárga zafír pedig padparadsának (szingalézül: lótuszvirág) hívják és a legértékesebb zafírváltozat.
A két változat a rubin és a zafír között nincs éles határvonal. A világospiros, rózsaszínű, vagy ibolyaszínű korundokat általában a zafírokhoz sorolják, mert itt a többi színhez képest önálló értékük van, a rubinok között a gyengébb minőségűekhez helyeznék.
kék zafír esetében a színt adó elem a vas és a titán, az ibolyaszínűeknél a vanádium. Csekély vastartalom idézi elő a sárga és a zöld árnyalatokat, króm a rózsaszínt. A legtöbbre a tiszta búzavirágkéket, vagy a mély, királykék változatokat tartják.
Keménysége ugyanakkora, mint a rubiné, és az egyes irányok szerint éppen olyan világosan eltérő.
A rutiltűk berakódása selymes fényt okoz, nagyobb mennyiségben macskaszemhatást, vagy hatágú csillagot: csillagzafír. Más felfogás szerint ellentétben a rubinnal, nem rutiltűk okozzák az aszterizmust, hanem egymást három irányban metsző üreges csatornák.

Gyógyhatás:
Testi: a zafír elsősorban a krónikus bél-, agy-, és idegbetegségeket enyhíti és lázcsillapító hatású. Enyhíteni tudja a kiütéseket, az ekcémát, a viszketést és a pikelysömört.
Lelki: zafír szellemi síkon koncentrációs képességhez, világossághoz és önkritikus magatartáshoz vezet.

Select Currency
EUR Euro