Ezüst fülbevaló citrinnel, topázzal

12,990.00 Ft

In stock

925-ös finomságú ezüst fülbevaló citrinnel és topázzal. 14 karátos fehér arannyal bevonva.

Beszúrós, patentos kivitel. Mérete: 14,5 mm x 9,5 mm.

Citrin:

A citrin a kvarc aranysárga változata, színét vastartalma okozza. Az elnevezés a színére utal, a citrom szóból származik. A természetes citrin általában halványsárga, de ritka. A legtöbb citrin, amely a piacon megjelenik hőkezelt ametiszt. Lelőhelyei: A legszebb természetes citrinek Braziliában találhatók, de Spanyolország, Madagaszkár és Oroszország is fontos lelőhelyeknek számítanak.

Gyógyhatás:
Testi: méregtelenítő tulajdonságai révén a citrin hidegérzékenység, immungyengeség és anyagcserezavar esetén alkalmazható. Erősíti az idegrendszert, támogatja a gyomor, a lép és a hasnyálmirigy működését, valamint megakadályozza a hormonzavarok kialakulását. Emellett serkentheti az emésztést és az inzulintermelés szabályozása révén megvédhet a cukorbetegségtől. A citrin regeneráló és erősítő hatással lehet a májra. Lelki: mentálisan erősíti a magabiztosságot, a kifejezőerőt és az életkedvet, kedvet csinál új tapasztalatokhoz és enyhítheti a kisebb fokú depressziós állapotokat.

Topáz:

A topáz alumínium-fluor-hidroszilikát, igen kemény, a Moh’s skálán 8-as keménységű, rendkívül közkedvelt drágakő. Különböző színekben fordul elő, a sötét aranysárga és a rózsaszínű a legértékesebb (imperiál topáz, császári topáz), de a kék és zöld kövek is igen népszerűek. A természetes rózsaszínű igen ritka. A legtöbb ilyen követ a sárgából hőkezeléssel állítják elő. Sokszor a színtelen topázt besugárzással és hőkezeléssel különböző kék színűvé változtatják, ezek szabad szemmel sokszor megkülönböztethetlenek az akvamarintól. Sok topázban csepp alakú üregekben gázbuborék vagy nem elegyedő folyadékok vannak. Más zárványok, erek, hasadási nyomvonalak is előfordulnak. A prizmás topázkristályoknak jellegzetes rombusz alakú keresztmetszete van, és a hosszukkal párhuzamosan barázdáltak. Tökéltes hasadásúak.
Azt gondolták, hogy a 17. században talált Braganza-gyémánt, amely a portugál koronát díszítette, a legnagyobb gyémánt, amit valaha találtak (1640 karát). Ezt soha nem erősítették meg és most is úgy gondolják, hogy ez egy színtelen topáz. A topáz szó valószínűleg a szanszkrit topas szóból ered, amely tüzet jelent. A topáz vulkáni kőzetekben fordul elő: pegmatitokban és átalakult gránitokban. Hordalékokban is megtalálható, mint víz koptatta kő. Lelőhelyei: Brazília, USA, Srí Lanka, Burma, Oroszország, Ausztrália, Tasmania, Pakisztán, Mexikó, Japán és Afrika számos országa.

Gyógyhatás:
Testi: amíg az imperiál topáz fertőzések, szív-, máj- és mirigybetegségek esetén segít, úgy a fehér topáz a nyirokrendszer, a gyomor és a húgysavlerakódások területén, a vérben, a szövetekben és az ízületekben fejti ki hatását. A kék topáz viszont képes meggátolni a gyulladásokat az egész fül-orr- gége területen, valamint enyhíti a köszvényt. Mindegyik topázról állítják, hogy erősíti az idegrendszert, élénkíti az anyagcserét és az emésztést. Lelki: a topáz az önmegvalósítás köve. Támogat bennünket belső világunk felfedezésében, elősegíti nyitottságunkat és őszinteségünket, hozzásegít a kiteljesedett érzelmi élethez.

Select Currency
HUF Hungarian forint
EUR Euro