925-ös finomságú kézzel készített, nagy méretű, exkluzív ezüst medál, körülbelül 25 karátos brazil, konkáv csiszolású, csepp alakú ametiszttel, navett formájú rhodolit-gránátokkal, topázokkal és ovális peridottal. Az ékszer 14 karátos fehér és sárga arannyal van bevonva.
A medál mérete: 67*43 mm.
Viszonteladóknak, ékszerészeknek, gyűjtőknek és mindenkinek, aki szereti a szép drágaköveket, szép ékszereket egyaránt ajánlott.
AlleGem minőség: kiváló, élénk színek, átlátszó, jó minőségű drágakövek, természetes, bevizsgált. Arannyal bevonva.
Tudnivalók az ametisztről:
A bíbor, lila vagy enyhén rózsaszínű kristályos kvarcot ametisztnek nevezik. A hiedelem szerint viselőjét megvédi a részegségtől és józan, komoly gondolkodást sugall. Az ametiszt dikroizmusa (kétszínűsége) kékes, vagy más szögből nézve vöröses-bíbor árnyalatú. Általában vegyes- vagy lépcsőzetesre csiszolják. Az ametiszt gyakran tartalmaz zárványokat, amelyek tigriscsíkosak, ujjlenyomat vagy toll alakúak.
Lelőhelyei: A legnagyobb ametiszt lelőhelyek Brazíliában vannak. Az Uralból származó ametiszt pirosas színezetű, a kanadai ametiszt inkább ibolyás. További lelőhelyek: Srí Lanka, India, Uruguay, Madagaszkár, USA, Németország, Ausztrália, Namíbia, Zambia.
Gyógyhatás:
Testi: az ametiszt segít a stressz okozta feszültségek, vérömlenyek, duzzanatok és más felszíni sérülések esetén. Úgy tartják, hogy a légutak és a tüdő betegségeit, továbbá a bélflóra zavarait is enyhíti.
Lelki: a kő elősegíti a józanságot, a szellemi éberséget és a koncentrációt. Ezenkívül segít a tapasztalatokat szellemileg lereagálni és a gyászt leküzdeni.
Tudnivalók a gránátokról:
A gránátcsoportba többféle gránát drágakő tartozik, azaz különböző színű, de hasonló kémiai összetételű ásványok csoportja. Nevét (lat. gabonaszem) egyébként kerek kristályairól kapta. Fő képviselői: pirop, almandin, spesszartin, grosszulár, andradit, uvarovit.
A pirop vérvörös színét vas- és krómtartalma okozza. Ritán tartalmaz zárványokat, törése kagylós, vagy egyenetlen. A pirop málna-rózsaszín piros változatát rhodolit-nak hívják.
Az almandin általában sötétebb vörös, mint a pirop, fekete is lehet, de rózsaszínű is előfordul. Általában átlátszatlan vagy áttetsző, a ritka átlátszó kövek magas fényűek.
A drágakő minőségű spesszartin ritka. Ha tiszta, akkor narancsszínű, de növekvő vas tartalom esetén a kő sötétebb narancsszínű, illetve vörös. A legértékesebbek a narancsszínű kövek. Mandarin-gránátnak is nevezik a kereskedelemben.
A grosszulár-gránátok színe sokféle lehet, a színtelentől a feketéig, de az elnevezésük az első talált darabtól származik, amelynek egreszöld színe volt. A hesszonit grosszulár gránát narancsbarna színét a vas- és mangánzárványok okozzák.
A zöld grosszulárnak két változata is van, az egyik átlátszó, kristályos, a másik vaskos. A Dél-Afrikából származó vaskos zöld grosszulárt Transvaal-jadénak is nevezik a fő lelőhelye alapján, valamint azért, mert nagyon hasonlít a jadé-hoz. Az 1960-as évektől átlátszó, zöld grosszulár gránátot, amelyet tsavorit-nak neveznek, Kenyában bányásszák és igen értékes, ha nem a legértékesebb gránát fajta.
A titán és mangántartalmú gránátok csoportját andraditnak nevezik. A legértékesebb a demantoid, amelynek smaragdzöld színe a krómtól származik. A topazolit az andradit gránát sárga változatának színe a halványsárgától a sötétsárgáig változik.
Az uvarovit szép mélyzöld színét a benne lévő krómnak köszönheti.
Gyógyhatás:
Testi: a gránát eloszlathatja a blokkokat, javítja a szervezet regenerációs erejét, és serkenti az anyagcserét. Úgy tartják, hogy stabilizálhatja a keringést és az immunrendszert, serkenti a fehérvérsejtek termelését, megakadályozhatja a vérszegénység kialakulását. Ezenkívül erősítheti a szívverést, fokozhatja a szívritmust. Védi a belső szerveket, például a hasnyálmirigyet, a májat, a lépet és a vesét. a külső és belső nemi szervekre aktiváló hatású, ezáltal csökkenti a potenciaproblémákat. Lelki: változások idején és kilátástalannak tűnő helyzetekben a gránát elősegíti a kitartást.
Tudnivalók a topázról:
A topáz alumínium-fluor-hidroszilikát, igen kemény, a Moh’s skálán 8-as keménységű, rendkívül közkedvelt drágakő. Különböző színekben fordul elő, a sötét aranysárga és a rózsaszínű a legértékesebb (imperiál topáz, császári topáz), de a kék és zöld kövek is igen népszerűek. A természetes rózsaszínű igen ritka. A legtöbb ilyen követ a sárgából hőkezeléssel állítják elő. Sokszor a színtelen topázt besugárzással és hőkezeléssel különböző kék színűvé változtatják, ezek szabad szemmel sokszor megkülönböztethetlenek az akvamarintól. Sok topázban csepp alakú üregekben gázbuborék vagy nem elegyedő folyadékok vannak. Más zárványok, erek, hasadási nyomvonalak is előfordulnak. A prizmás topázkristályoknak jellegzetes rombusz alakú keresztmetszete van, és a hosszukkal párhuzamosan barázdáltak. Tökéletes hasadásúak.
Azt gondolták, hogy a 17. században talált Braganza-gyémánt, amely a portugál koronát díszítette, a legnagyobb gyémánt, amit valaha találtak (1640 karát). Ezt soha nem erősítették meg és most is úgy gondolják, hogy ez egy színtelen topáz. A topáz szó valószínűleg a szanszkrit topas szóból ered, amely tüzet jelent.
A topáz vulkáni kőzetekben fordul elő: pegmatitokban és átalakult gránitokban. Hordalékokban is megtalálható, mint víz koptatta kő.
Lelőhelyei: Brazília, USA, Srí Lanka, Burma, Oroszország, Ausztrália, Tasmania, Pakisztán, Mexikó, Japán és Afrika számos országa.
Gyógyhatás:
Testi: amíg az imperiál topáz fertőzések, szív-, máj- és mirigybetegségek esetén segít, úgy a fehér topáz a nyirokrendszer, a gyomor területén, a vérben, a szövetekben és az ízületekben fejti ki hatását. A kék topáz viszont képes meggátolni a gyulladásokat az egész fül-orr- gége területen, valamint enyhíti a köszvényt. Mindegyik topázról állítják, hogy erősíti az idegrendszert, élénkíti az anyagcserét és az emésztést.
Lelki: a topáz az önmegvalósítás köve. Támogat bennünket belső világunk felfedezésében, elősegíti nyitottságunkat és őszinteségünket, hozzásegít a kiteljesedett érzelmi élethez.
Tudnivalók a peridotról:
A drágakő minőségű olivint a gemmológusok peridotnak nevezik. Kémiai összetételét tekintve magnézium-vas-szilikát és főként a bazalt magmás kőzeteiben keletkezik. Keménysége 6 és fél. Színe olíva- vagy palackzöld. Erősen kettőstörő, ezért, ha nagyobb darabokat elölről nézünk, a hátsó lap duplán látható. A jó minőségű kristályok igen ritkák. A középkorban a keresztes vitézek hozták be Európába, a Vörös-tengerben lévő St. Johns szigetről, ahol több, mint 3500 év óta bányásszák. Lelőhelyi továbbá: Kína, Pakisztán, Burma, Brazília, Hawaii, Arizona, Dél-Afrika és Norvégia.
Gyógyhatás:
Testi: méregtelenítő gyógyereje miatt megelőzi az influenzás megbetegedéseket, erősíti az epét és a májat, a vékonybelet és az anyagcserét. E mellett visszaszorítja a szemölcsképződést és a gombásodást.
Lelki: a peridot elnyomja a negatív rezonanciát, vagyis nem engedi, hogy gyűlölet vezessen minket, vagy teljesen átadjuk magunkat a bűntudatnak. Ehelyett megbocsátunk magunknak és másoknak, felszabadultság és kiegyensúlyozottság lép az indulatok helyébe.