925-ös finomságú ezüst fülbevaló citrinnel, gránáttal és cirkóniával. 14 karátos rózsaszínű arannyal bevonva.
Beszúrós kivitel. Mérete: 33 mm x 20 mm.
Citrin:
A kvarc szilícium-dioxid, képlete SiO2. Vegyi felépítésében a szilícium 46,7%, az oxigén 53,3%-kal vesz részt. Az idegen anyagoktól teljesen mentes, tiszta kvarc színtelen, átlátszó ásvány. Idegen anyagoknak rendkívül csekély mennyisége igen változatos színűre festheti; gyakori idegen szennyezései miatt a kvarc egyike a legszíngazdagabb ásványoknak.
A kvarcváltozatoknak egy része kristályokban fordul elő, ezek a kristályosodott kvarcok vagy fanerokristályos kvarcok; más részüket kristályokban soha nem találjuk, ezek a vaskos kvarcok vagy kriptokristályos kvarcok. A kristályosodott kvarcváltozatok közé tartoznak a hegyikristály, az ametiszt, a füstkvarc, a citrin, a rózsakvarc, a zárványos kvarcok (kvarcmacskaszem, sólyomszem, tigrisszem, aranyos kvarc, rutilkvarc). A vaskos kvarcok vagy rostos vagy szemcsés szerkezetűek. Rostosak: a kalcedon, a karneol, a krizopráz, a heliotrop, az achátok. Szemcsések a szarukő, a jáspis. Kvarckőzet az aventurin.
A kvarc nem hasad. A kristályosodott kvarcok törése kagylós, a vaskosaké egyenetlen, szálkás. Rideg, a vaskos változatok valamivel szívósabbak, mint a kristályosodottak. A gyakrabban előforduló ásványok között a legkeményebb, keménysége 7; az üveget jól karcolja, acéllal szikrázik. A teljesen tiszta kvarc sűrűsége 2,6-2,7 g/cm³, a gáz-, folyadék- vagy ásványi zárványokkal telt daraboké ennél kisebb, illetőleg nagyobb. Zárványok a kvarcban nagyon gyakoriak, főképpen a kristályosodott változatokban, éspedig mind folyadék-, mind szilárd-zárványok. Utóbbiak egy része fontos kvarcváltozatokat hoz létre (zárványos kvarcok). Hevítve a színes kvarcváltozatok színüket változtatják, részben színüket vesztik. Forrasztócső lángjában a kvarc megolvad.
A kvarckristályok, úgyszintén csiszolt kvarcok tökéletesen üvegfényűek. Törésfelületükön a kristályosodott kvarcok zsírfényűek, a vaskosak részben szarufényűek. Finomrostos változatai selyemfényűek.
A teljesen színtelen, valamint a szép, telt színű, átlátszó kvarcváltozatokat nemes kvarcoknak mondjuk (hegyikristály, ametiszt, füstkvarc, citrin, rózsakvarc).
Lelőhelyei: A legszebb természetes citrinek Braziliában találhatók, de Spanyolország, Madagaszkár és Oroszország is fontos lelőhelyeknek számítanak.
Gyógyhatás:
Testi: méregtelenítő tulajdonságai révén a citrin hidegérzékenység, immungyengeség és anyagcserezavar esetén alkalmazható. Erősíti az idegrendszert, támogatja a gyomor, a lép és a hasnyálmirigy működését, valamint megakadályozza a hormonzavarok kialakulását. Emellett serkentheti az emésztést és az inzulintermelés szabályozása révén megvédhet a cukorbetegségtől. A citrin regeneráló és erősítő hatással lehet a májra. Lelki: mentálisan erősíti a magabiztosságot, a kifejezőerőt és az életkedvet, kedvet csinál új tapasztalatokhoz és enyhítheti a kisebb fokú depressziós állapotokat.
Gránát:
A gránátcsoportba többféle gránát drágakő tartozik, azaz különböző színű, de hasonló kémiai összetételű ásványok csoportja. Nevét (lat. gabonaszem) egyébként kerek kristályairól kapta. Fő képviselői: pirop, almandin, spesszartin, grosszulár, andradit, uvarovit.
A pirop vérvörös színét vas- és krómtartalma okozza. Ritán tartalmaz zárványokat, törése kagylós, vagy egyenetlen. A pirop málna-, rózsaszínű változata a rhodolit gránát.
Az almandin általában sötétebb vörös, mint a pirop, fekete is lehet, de rózsaszínű is előfordul. Átalában átlátszatlan vagy áttetsző, a ritka átlátszó kövek magas fényűek. A drágakő minőségű spesszartin ritka. Ha tiszta, akkor narancsszínű, de növekvő vas tartalom esetén a kő sötétebb narancsszínű, illetve vörös. A legértékesebbek a narancsszínű kövek. Mandarin-gránátnak is nevezik a kereskedelemben. A grosszulár-gránátok színe sokféle lehet, a színtelentől a feketéig, de az elnevezésük az első talált darabtól származik, amelynek egreszöld színe volt. A hesszonit grosszulár gránát narancsbarna színét a vas- és mangánzárványok okozzák. A zöld grosszulárnak két változata is van, az egyik átlátszó, kristályos, a másik vaskos. A Dél-Afrikából származó vaskos zöld grosszulárt Transvaal-jadénak is nevezik a fő lelőhelye alapján, valamint azért, mert nagyon hasonlít a jadé-hoz. Az 1960-as évektől átlátszó, zöld grosszulár gránátot, amelyet tsavorit-nak neveznek, Kenyában bányásszák és igen értékes, ha nem a legértékesebb gránát fajta. A titán és mangántartalmú gránátok csoportját andraditnak nevezik. A legértékesebb a demantoid, amelynek smaragdzöld színe a krómtól származik. A topazolit az andradit gránát sárga változatának színe a halványsárgától a sötétsárgáig változik. Az uvarovit szép mélyzöld színét a benne lévő krómnak köszönheti.
Gyógyhatás:
Testi: a gránát eloszlathatja a blokkokat, javítja a szervezet regenerációs erejét, és serkenti az anyagcserét. Úgy tartják, hogy stabilizálhatja a keringést és az immunrendszert, serkenti a fehérvérsejtek termelését, megakadályozhatja a vérszegénység kialakulását. Ezenkívül erősítheti a szívverést, fokozhatja a szívritmust. Védi a belső szerveket, például a hasnyálmirigyet, a májat, a lépet és a vesét. a külső és belső nemi szervekre aktiváló hatású, ezáltal csökkenti a potenciaproblémákat. Lelki: változások idején és kilátástalannak tűnő helyzetekben a gránát elősegíti a kitartást.